• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Wydarzenia Nie jesteśmy obojętni – Szkolne Koło Caritas...

Nie jesteśmy obojętni – Szkolne Koło Caritas...

Czas „biegnie” bardzo szybko, trudno uwierzyć, że minął już rok 2018, a co za tym idzie minęły 4 miesiące naszej nauki, ale i pracy w Szkolnym Kole Caritas. Chcieliśmy je krótko podsumować...
Chęć pomocy sobie i innym, chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym stała się motywem zaangażowania nas przez naszą p. katechetkę Aldonę Zawarską-Anikiej do wielu dużych i małych akcji charytatywnych i spotkań z drugim człowiekiem. Wielu z nas – wolontariuszy oraz naszych kolegów i koleżanek z gimnazjum namawiani przez panią wyjeżdżało aby „szukać Boga” i spotkać się z młodzieżą naszej diecezji. Jak co roku braliśmy udział w Spotkaniu Młodzieży w Skrzatuszu, ale i Adwentowym Czuwaniu Młodzieży w Słupsku.

                       

Przygotowywaliśmy Liturgię Niedzielnej Mszy Świętej dla młodzieży, a w październiku nabożeństwa różańcowe, pomagaliśmy zdolnym, a ubogim młodym ludziom, zbierając dla nich fundusze na stypendia w czasie Dnia Papieskiego.

  Przygotowywaliśmy Marsz Świętych, w którym licznie braliśmy udział.

 

 

 

                             

Mieliśmy spotkanie z wolontariuszem z Hospicjum, a poruszeni tym, co usłyszeliśmy, chcieliśmy pomóc chorym i cierpiącym w Hospicjum w Darłowie, więc zaangażowaliśmy się w kwestę na ich rzecz, która odbyła się 1 listopada na cmentarzu w Sławnie. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy Akcję Charytatywną dla Ani Łuczyckiej, sprzedając w czasie Festynu Mikołajkowego na placu w Sławnie wieńce, ozdoby i kartki świąteczne oraz bileciki do prezentów. Bardzo cieszymy się, że znowu mogliśmy pomóc Ani, zbierając pieniądze na Jej leczenie i rehabilitację.

W grudniu zbieraliśmy również żywność w Biedronce, angażując się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności dla ubogich przed Świętami Bożego Narodzenia. Sprzedawaliśmy także świece po Mszy Św. dla młodzieży, włączając się w kolejną akcję Caritas- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dbając o swój rozwój pod kierunkiem p. katechetki, przygotowywaliśmy przedstawienia na Dzień Papieski i Jasełka na Święta Bożego Narodzenia, aby dzielić się wartościami z drugim człowiekiem.

 

4 miesiące to niewiele, a udało nam się pomóc tak wielu osobom. Przed nami jeszcze 6 miesięcy nauki w gimnazjum i pracy w wolontariacie i tylko od nas zależy, jak je przeżyjemy. Papież Benedykt XVI powiedział:

Są tacy, którzy widzą, a udają, że nie widzą, 

którzy mają przed oczami potrzebujących, 

a jednak pozostają obojętni…”

Postaramy się być „inni”, postaramy się nie przechodzić obok potrzebujących obojętnie.

 
English German Polish

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1359
mod_vvisit_counterW tygodniu1359
mod_vvisit_counterW miesiącu21982
Twoje IP
18.208.211.150
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości