Start Wydarzenia VII FESTIWAL NAUKI

VII FESTIWAL NAUKI

alt alt

24 maja 2017 r. w naszym Gimnazjum odbyła się już VII edycja Festiwalu Nauki. Ten dzień to swoiste ŚWIĘTO SZKOŁY, a zarazem niezwykłe spotkanie ze światem nauki, kultury i sztuki .

alt alt

Nasz FESTIWAL  stał się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań, a także inspiracją do przekraczania wyobrażeń o nauce i samodzielnym eksperymentowaniu. Cała społeczność szkolna przyczyniła się do stworzenia niezwykłego przedsięwzięcia. Dzień rozpoczął się ogłoszeniem przez SSU wyników  całorocznego konkursu:  „LIGA KLAS”. Następnie oddaliśmy się przeżyciom duchowym, podziwiając sceniczne popisy gimnazjalistów w przedstawieniach : „Przebaczenie i miłosierdzie”  i „Sekret” oraz  popis w tańcu towarzyskim. Korytarze szkolne przeobraziły się w galerię zdjęć i prac plastycznych, a gabinety w sekretne miejsca.

alt alt

Program  obfitował w wystawy, prezentacje, projekcje filmów i pokazy przygotowane przez uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Ta niezwykła podróż w świat pomysłów, hobby i pasji pozwoliła  zwiedzającym oderwać się od szkolnej codzienności. Liczne atrakcje  przyciągały uwagę, m. in. : „Wystawa prac technicznych uczniów”, „ Sukcesy sportowe uczniów”, „Piramida żywieniowa”, Można było skosztować również przysmaków z różnych stron świata, a potem poddać się treningowi mózgu i posłuchać azjatyckiej muzyki.

alt alt alt

Miłośnicy języka angielskiego mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując rebusy. Także pasjonaci wędkarstwa znaleźli swoje miejsce w „Kąciku wędkarstwa muchowego”.

alt alt alt

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy, prezentowany przez rodzica – lekarza. Doświadczenia chemiczne i tajniki fizyki z pewnością  przekonały niejednego gimnazjalistę do tych przedmiotów. Wiele wrażeń dostarczyła recytacja  utworów młodych literatów.

alt alt

Natomiast  w„ Gabinecie kar i tortur” przeszły wszystkim po plecach ciarki. Ten dzień w szczególności należał jednak do drugoklasistów, którzy prezentowali swoje PROJEKTY  EDUKACYJNE przed komisją oraz koleżankami i kolegami.

alt alt

Dopełnieniem Festiwalu była kawiarenka literacko – muzyczna poświęcona twórczości Juliana Tuwima.

To był na pewno dzień pełen wrażeń!

54.90.237.148