Start Wydarzenia Wycieczka w nagrodę

Wycieczka w nagrodę

W dniach od 8 do 12 maja 2017r. gościliśmy w Sławnie uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Ząbkowicach Śląskich -Alę, Paulinę i Alę wraz z opiekunami- p. Aleksandrą Moczulską-Jurewicz i Krzysztofem Szymańskim.

alt alt

Pobyt nad morzem to nagroda dla uczniów z Ząbkowic za zwycięstwo w konkursie o Ziemi Sławieńskiej. Sławno przywitało naszych gości wiatrem i śniegiem. Pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie.

alt alt

Jednym z punktów programu było spotkanie z panem Mieczysławem Grabowskim- zastępcą Burmistrza Miasta Sławno i Dyrektorem naszego gimnazjum- panem Henrykiem Kudźmą, którzy wysoko ocenili dotychczasową współpracę.

alt  alt

Nasi goście byli jurorami szkolnego konkursu fotograficznego „Najpiękniejsze Zakątki Sławna i Okolic.”

Po części oficjalnej gimnazjaliści  udali się do Darłowa i zwiedzali miasto z przewodnikiem.  Poznali historię grodu, zamek i dzieje króla Eryka I. Następnie podziwiali piękne  Kaszuby i  wzięli udział w warsztatach garncarskich w Chmielnie. Każdy mógł własnoręcznie wykonać wazonik albo kubek z gliny.  Wielką frajdę sprawiła im zabawa w słynnym „domu do góry nogami” w Szymbarku.

alt alt

Ząbkowiczanie,  w Starkowie koło Ustki, zapoznali się z historią łowienia śledzi na Pomorzu. Mogli również skosztować śledzia przyrządzonego na kilka sposobów, z parowanymi ziemniakami.

W pobliskiej Ustce podziwiali piękne widoki z latarni morskiej.

alt alt

Wiele wrażeń dostarczyło im  spotkanie z „ człowiekiem z pasją”- rzeźbiarzem ludowym,  mieszkańcem  Starego Jarosławia- panem Tadeuszem Koniecznym. Okazało się, że zbieranie staroci i rzeźba to nie jedyne jego zainteresowania. Pan Tadeusz w czasach młodości był w polskiej kadrze narodowej kolarzy i rywalizował, między innymi z Czesławem Langiem, a teraz gra w piłkę nożną.

Spacer w nadmorskim Jarosławcu i Darłówku przy zachodzie  słońca był miłym zakończeniem pobytu.

Mamy nadzieję, że spodobały się naszym gościom uroki Ziemi Sławieńskiej.

Wycieczkę przygotowała i sprawowała opiekę nad gośćmi Alicja Pawełek.

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

54.226.41.91