Start Wydarzenia

Wreszcie WAKACJE !!!

Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego. Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dzisiaj oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 złożeniem przez absolwentów kwiatów pod popiersiem Patrona Szkoły mjra Henryka Sucharskiego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przez społeczność szkolną zabrał głos pan dyrektor Henryk Kudźma. Przywitał zaproszonych gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Uroczysty apel zaszczycili  obecnością: p. Maria Poprawska - radna Rady Miejskiej i prezes fundacji Rodzina, p. Stanisław Szkudlarek - radny Rady Miejskiej, p. Paweł Blum - przedstawiciel organizacji kombatanckich, p. Sebastian Dereń – Sekretarz Starostwa Powiatowego.

Pan Dyrektor dokonał podsumowania minionego roku, podkreślając ogromne zaangażowanie gimnazjalistów we wszystkich dziedzinach szkolnego życia.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Zuzanna Jóźwiak przekazała swoją władzę nowo wybranemu przewodniczącemu – Erykowi Bednarkowi.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. Pan Dyrektor podkreślił, że czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie rozwijają swoje pasje, miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi, miejsce, w którym możemy dostrzec i wykształcić w sobie wiele zachowań społecznych. Szczególne słowa uznania skierował do ABSOLWENTÓW, spośród których aż 44 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Natomiast w klasach II świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 35 uczniów. Gratulując uczniom wspaniałych wyników, p. Dyrektor skierował szczególne słowa podziękowania do rodziców. Na koniec z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenki pt. „Ostatni raz z moją klasą” w wykonaniu Agnieszki Stach.

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018

18 czerwca w naszej szkole po raz pierwszy odbył się plebiscyt na OSOBOWOŚĆ ROKU. Każda z klas miała za zadanie wybrać jednego reprezentanta do danej kategorii. Wszyscy uczniowie mogli oddać głos na swojego faworyta.  Głosy były bardzo zróżnicowane.

Każdy z kandydatów zasłużył na tytuł Osobowości Roku 2018. Jednak po podliczeniu głosów udało nam się wyłonić LAUREATÓW plebiscytu:

Sportowiec Roku - Arkadiusz Mikrut
Aktorka Roku - Kinga Stachowiak
Piosenkarka Roku - Agnieszka Stach
Tancerz Roku - Paweł Jelonek
Najżyczliwsza osoba Roku - Julia Podpłońska
Najsympatyczniejsza osoba Roku - Michalina Koperska
Humanista Roku - Zuzanna Jóźwiak
Ścisłowiec Roku - Weronika Rozen
Mol książkowy roku - Julia Lewicka

GRATULUJEMY !!!

LEKCJA DEMOKRACJI – WYBORY W GIMNAZJUM

15 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu UczniowskiegoUczniowskiego Rzecznika Praw. W głosowaniu brały udział klasy II - frekwencja wyniosła 69% . Demokratycznie oddanymi głosami przewodniczącym SU na rok szkolny 2018/2019 został Eryk Bednarczyk z kl. II B, a URP Zuzanna Mysiorek z kl. II E.

GRATULUJEMY !

Jak nie czytam, jak czytam

,,Czytam, więc jestem"

12 czerwca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam, jak czytam". Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Są jednak wśród nas osoby, dla których statystyki stanowią wyzwanie, z którym należy się zmierzyć.  Niewątpliwie należą do nich nauczyciele i uczniowie Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, którzy wzięli udział w happeningu, polegającym na czytaniu przez 20 minut wybranej przez siebie książki. Wśród czytelników zgromadzili się również w miejskim amfiteatrze uczniowie pozostałych sławieńskich szkół oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, którzy dobrze wiedzą, że „Książka – to cały świat na wyciągnięcie ręki”.

W DOLINIE CHARLOTTY

GORĄCE SPOTKANIE Z CHARLOTTĄ

W upalny majowy dzień  uczniowie klasy 2d wraz z p. M.Sarosiek oraz p.R. Mielcarz wybrali się do Doliny Charlotty.
          Na początku mieliśmy przyjemność odwiedzić fokarium, w którym mogliśmy obserwować foki szare. Zwierzęta wykonywały liczne polecenia opiekunów np. aportowały, dawały głos,chlapały wodą. Te wyjątkowe ssaki, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie, pod wodą są pełne gracji .
           Następnie przyjrzeliśmy się z bliska przedstawicielom wielu gatunków  zwierząt oraz powspominaliśmy  bohaterów znanych nam dobrze z dzieciństwa bajek, których rzeźbione postaci  umiejscowione zostały w niezwykłej scenerii. To małe królestwo zabawy i nauki otoczone jest dziką przyrodą i pięknym krajobrazem.
        Kolejnym punktem wycieczki był rejs łodzią, czyli wodne ZOO Safari. Opłynęliśmy wysepki, na których zamieszkiwały m.in. małpy, lemury i zebry. Ostatnią atrakcją była lekcja biologii.  W ciekawy sposób zostały nam przedstawione informacje na temat gatunków fok i ich zwyczajów. Po zakończeniu zajęć udaliśmy się na pyszny obiad w restauracji "Gościniec".

Obcowanie z naturą sprawiło nam ogromną radość. Wróciliśmy zadowoleni, z nowym bagażem doświadczeń i wiadomości na temat otaczającego nas świata.

Organizacja roku szkolnego

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Mamy wakacje!!!

Szkoły partnerskie