• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Uczniowie z klasy 3 euro w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.

Uczniowie z klasy 3 euro w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.

Uczniowie z klasy 3 euro w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic"

       Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła we wtorek do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Mathematiques sans Frontieres” „Matematyka bez Granic” -  edycja polska.

Koordynatorem i zarazem nauczycielem przygotowującym klasę 3 euro do konkursu w gimnazjum, jest Beata Pluto-Prondzińska. Nauczycielem języka niemieckiego Urszula Paszkiewicz, która zadbała o szeroką znajomość słownictwa specjalistycznego, wykorzystanego podczas konkursu.

W konkursie biorą udział klasy trzecie gimnazjów oraz klasy pierwsze liceów lub techników.

Uczestnicy otrzymują do rozwiązania zadania o rożnym stopniu trudności,

Pierwsze zadanie podane jest w języku obcym (angielski, niemiecki, francuski, włoski lub

hiszpański). Należy je przetłumaczyć, rozwiązać, a następnie podać rozwiązanie w wybranym języku obcym.

W rozwiązywaniu zadań konkursowych uczestniczy cała klasa (pracując w odpowiednio dobranych grupach). Czas na rozwiązanie zadań wynosi 90 minut.

Uczestnicy konkursu mogą wykorzystywać słowniki językowe, przybory geometryczne, nożyczki, kredki i flamastry.

Zawody drugiego stopnia (etap finałowy) każdego roku odbywają się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata. Finał konkursu odbywa się w tym samym dniu we wszystkich krajach Unii Europejskiej i poza Europą np. w USA, Kanadzie, Meksyku.

Ideą Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic” jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy: krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata, szkołami danego regionu, matematyką i językami obcymi, szkołami publicznymi i niepublicznymi, samymi uczniami.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką, podniesienie poziomu pracy w grupach, zwiększenie stopnia zaangażowania wszystkich członków grupy w realizację wspólnie wyznaczonego celu, pobudzanie własnej inicjatywy i rozwijanie twórczej aktywności uczniów, sprawdzenie stopnia opanowania języków obcych.

Międzynarodowym organizatorem konkursu w ponad 20 krajach świata jest Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Mathematiques sans Frontieres” z siedzibą w Strasbourgu. Konkurs Międzynarodowy jest organizowany pod

auspicjami Rady Europy.

Edycję Polską Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Mathematiques sans Frontieres” organizuje od 2001 roku corocznie Polskie Towarzystwo Matematyczne za pośrednictwem Krajowego Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez Granic” z siedzibą w Zielonej Górze, w Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wyniki, uzyskane przez trzecioklasistów, będą znane za kilka tygodni, ale i tak już gratulujemy gimnazjalistom i opiekunowi.

 
English German Polish

Dla uczniów

 

 Plan lekcji

 Galeria fotograficzna

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Wiadomości dnia

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj402
mod_vvisit_counterW tygodniu402
mod_vvisit_counterW miesiącu27698
Twoje IP
34.204.52.4
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości