• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Młodzi inwestorzy

Młodzi inwestorzy

Marcin Biernacki z klasy 3e - prezes megabanku,

Dawid Olszewski z klasy 2d,

Adrian Pluto-Prondziński z klasy 2e,

Kornel Zittermann z klasy 2e,

Jakub Wyrosławski z klasy 2e -

to sześciu najlepszych bankowców z Gimnazjum Miejskiego Nr 1 w Sławnie, którzy od 7 października do 19 listopada brali udział w ogólnopolskiej grze „ FAIR PLAY BANK GENEZA ” zorganizowanej przy współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Sławnie.

       Głównym celem gry było poznanie pojęć ekonomicznych i bankowych oraz produktów bankowych, jak również odpowiedzialne inwestowanie wirtualnych pieniędzy. Przez sześć tygodni uczniowie rozwiązywali quizy z dziedziny bankowości i ekonomii, inwestowali w rozwój swoich wirtualnych banków, co generowało zyski dla tzw. megabanku, który rozwijał się dzięki trafnym i odpowiedzialnym inwestycjom, poświeceniu na rzecz wspólnego dzieła, jak również sumienności i systematyczności prowadzenia inwestycji.

Uczniowie ci zajęli wysokie - 162 miejsce na ponad 2800 drużyn startujących w całym kraju.

Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z dyrektorem Banku Spółdzielczego, z naszego rejonu startowało około 100 osób w konkursie. Grupa z Gimnazjum zajęła 2 miejsce w rejonie.

Część wirtualnych pieniędzy, które zainwestowali w rozwój wirtualnego miasta i banku, przeznaczyli na licytacje nagród rzeczowych ( pendrive, myszki bezprzewodowe, słuchawki bezprzewodowe, mp3, smartfon). Mimo że nie wygrali nagrody głównej, to uważają się za wygranych, gdyż rywalizowali z osobami starszymi i bardziej doświadczonymi. Przedział wiekowy uczestników gry to 13-20 lat. Po zakończeniu konkursu wybrali się z wizytą do Pana Macieja Leśków – Dyrektora Oddziału Banku w Sławnie, w celu podsumowania gry oraz podzielenia się spostrzeżeniami, które powstały w trakcie udziału w grze. Dyrektor Banku podkreślił, że młodzi bankowcy sprawnie poruszają się w tematach związanych z bankowością, inwestycjami i historią Grupy SGB, był wdzięczny także za uwagi i spostrzeżenia dotyczące przebiegu gry.

Uczniowie Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie w ramach podziękowań za możliwość pogłębienia wiedzy ekonomicznej, wręczyli Dyrektorowi Banku własnoręcznie wykonanego łabędzia z origami. Młodzi ekonomiści czekają na kolejne edycje konkursu i dziękują Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Sławnie za możliwość wzięcia udziału w grze.

W ramach dalszej współpracy z BS w Sławnie, uczniowie z naszej szkoły będą od stycznia uczestniczyć w cyklu zajęć o bankowości i ekonomii.

(BP)

 
English German Polish

Dla uczniów

 

 Plan lekcji

 Galeria fotograficzna

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Wiadomości dnia

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj402
mod_vvisit_counterW tygodniu402
mod_vvisit_counterW miesiącu27698
Twoje IP
34.204.52.4
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości