• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Sukcesy sławnieńskich gimnazjalistów

Sukcesy sławnieńskich gimnazjalistów

Email Drukuj PDF

       Dnia 8 marca 2013 roku na stronach internetowych Kuratorium Oświaty w Szczecinie opublikowane zostały wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, w którym naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Leśniewska oraz Magdalena Łozińska (obydwie klasa III) i Philipp Weidemann (klasa II) – wszyscy wymienieni uczęszczają do Euroklasy (klasa o rozszerzonym profilu nauczania języka niemieckiego). Z prawdziwą radością i satysfakcją przyjęliśmy fakt, iż Aleksandra Leśniewska uzyskując 63 na 70 możliwych do zdobycia punktów, uzyskała tytuł Laureata tego konkursu, co zwalnia ją z obowiązku zdawania części językowej egzaminu gimnazjalnego (automatycznie uzyskuje maksymalną liczbę punktów) oraz daje przywilej przyjęcia do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej poza kolejnością.

Aby ten sukces stał się faktem, Ola musiała przebrnąć przez eliminacje szkolne a następnie rejonowe, by wreszcie zmierzyć się w Etapie Wojewódzkim rozegranym w Koszalinie z niezwykle trudnym testem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu gramatyki, leksyki, rozumienia tekstu czytanego, wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz wykazać się umiejętnością redagowania listu w języku niemieckim. Z testem poradziła sobie świetnie, pozwalając się wyprzedzić tylko uczniom z dwóch szczecińskich gimnazjów o profilu dwujęzycznym, w pokonanym polu pozostawiając wielu konkurentów z większych ośrodków miejskich. Na ten niewątpliwie duży sukces uczennicy złożyło się kilka czynników, z których najważniejszymi są jej pracowitość oraz wrodzona predyspozycja do nauki języków obcych. Oprócz 7 lekcji języka niemieckiego w szkole Ola spędza również dużą część czasu wolnego na samodzielnej nauce przedmiotu, a efektem tego jest bardzo wysoki poziom umiejętności językowych, który już posiada i który to zamierza dalej rozwijać, kontynuując naukę w klasie językowej w jednym z renomowanych liceów w Koszalinie lub Słupsku. Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel języka niemieckiego naszego Gimnazjum, p. Łukasz Kielar.

Zaznaczyć należy, iż tegoroczny sukces Aleksandry jest jednym z wielu, które na przestrzeni ostatnich lat w kuratoryjnych konkursach języka niemieckiego odnosili uczniowie naszego Gimnazjum. Możemy się poszczycić wieloma Finalistami i Laureatami tychże konkursów, co świadczy bez wątpienia o wysokim poziomie kształcenia językowego w szkole. Dzięki uprzejmości organu prowadzącego Gimnazjum tj. Urzędowi Miasta oraz Rodzicom mamy możliwość realizowania autorskiego programu nauczania języka niemieckiego (a od września języka angielskiego) w naszej szkole, co stwarza warunki dla wyposażania młodzieży w jakże ważne w dzisiejszej rzeczywistości kompetencje językowe.

Łukasz Kielar

Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

 
English German Polish

nauczyciele

Logowanie


Ulti Clocks content
Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432235059_784_sm.jpg img_1434136354_650_sm.jpg img_1434136333_734.jpg img_1432467494_985.jpg img_1432467517_306.jpg img_1432467485_97_sm.jpg img_1434136342_471_sm.jpg img_1434136330_671.jpg img_1432467514_334.jpg img_1432467492_570.jpg

Wiadomości dnia

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj132
mod_vvisit_counterW tygodniu1921
mod_vvisit_counterW miesiącu9131
Twoje IP
54.224.100.134
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości