• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Sukcesy sławnieńskich gimnazjalistów

Sukcesy sławnieńskich gimnazjalistów

       Dnia 8 marca 2013 roku na stronach internetowych Kuratorium Oświaty w Szczecinie opublikowane zostały wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, w którym naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Leśniewska oraz Magdalena Łozińska (obydwie klasa III) i Philipp Weidemann (klasa II) – wszyscy wymienieni uczęszczają do Euroklasy (klasa o rozszerzonym profilu nauczania języka niemieckiego). Z prawdziwą radością i satysfakcją przyjęliśmy fakt, iż Aleksandra Leśniewska uzyskując 63 na 70 możliwych do zdobycia punktów, uzyskała tytuł Laureata tego konkursu, co zwalnia ją z obowiązku zdawania części językowej egzaminu gimnazjalnego (automatycznie uzyskuje maksymalną liczbę punktów) oraz daje przywilej przyjęcia do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej poza kolejnością.

Aby ten sukces stał się faktem, Ola musiała przebrnąć przez eliminacje szkolne a następnie rejonowe, by wreszcie zmierzyć się w Etapie Wojewódzkim rozegranym w Koszalinie z niezwykle trudnym testem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu gramatyki, leksyki, rozumienia tekstu czytanego, wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz wykazać się umiejętnością redagowania listu w języku niemieckim. Z testem poradziła sobie świetnie, pozwalając się wyprzedzić tylko uczniom z dwóch szczecińskich gimnazjów o profilu dwujęzycznym, w pokonanym polu pozostawiając wielu konkurentów z większych ośrodków miejskich. Na ten niewątpliwie duży sukces uczennicy złożyło się kilka czynników, z których najważniejszymi są jej pracowitość oraz wrodzona predyspozycja do nauki języków obcych. Oprócz 7 lekcji języka niemieckiego w szkole Ola spędza również dużą część czasu wolnego na samodzielnej nauce przedmiotu, a efektem tego jest bardzo wysoki poziom umiejętności językowych, który już posiada i który to zamierza dalej rozwijać, kontynuując naukę w klasie językowej w jednym z renomowanych liceów w Koszalinie lub Słupsku. Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel języka niemieckiego naszego Gimnazjum, p. Łukasz Kielar.

Zaznaczyć należy, iż tegoroczny sukces Aleksandry jest jednym z wielu, które na przestrzeni ostatnich lat w kuratoryjnych konkursach języka niemieckiego odnosili uczniowie naszego Gimnazjum. Możemy się poszczycić wieloma Finalistami i Laureatami tychże konkursów, co świadczy bez wątpienia o wysokim poziomie kształcenia językowego w szkole. Dzięki uprzejmości organu prowadzącego Gimnazjum tj. Urzędowi Miasta oraz Rodzicom mamy możliwość realizowania autorskiego programu nauczania języka niemieckiego (a od września języka angielskiego) w naszej szkole, co stwarza warunki dla wyposażania młodzieży w jakże ważne w dzisiejszej rzeczywistości kompetencje językowe.

Łukasz Kielar

Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

 
English German Polish

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj880
mod_vvisit_counterW tygodniu3154
mod_vvisit_counterW miesiącu16096
Twoje IP
107.21.16.70
:
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 172 gości