• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Klasa 3 euro bez granic!!!

Klasa 3 euro bez granic!!!

W tym roku moja klasa 3e z Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Sławnie przystąpiła, pod kierunkiem nauczycielki  matematyki pani Renaty Biernackiej, do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic”, organizowanego od prawie 20 lat w krajach Europy Zachodniej, a także w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Współzawodnictwo ma charakter turnieju międzyklasowego i polega na rozwiązaniu zestawu zadań przez przystępującą do konkursu grupę uczniów, w czasie 90 minut. Wśród idei przyświecających organizatorom uwagę zwraca dążenie do otwarcia mentalnych granic pomiędzy krajami różnych regionów świata, pragnienie zaznaczenia związku pomiędzy matematyką a językami obcymi oraz obalenia stereotypów o zróżnicowaniu w poziomie nauczania w szkołach publicznych i niepublicznych. Konkurs miał na celu podniesienie naszego zainteresowania matematyką oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Wymagano zaangażowania wszystkich uczestników i skrupulatnego realizowania postawionych przez siebie celów.

alt

My,  klasa 3e w składzie: Hanna Borkowska, Klaudia Buze, Michał Cieplik, Bartosz Duszyński, Oskar Ginda, Aleksandra Iwanisik, Wiktoria Kazusek, Anna Lewandowska, Emil Matusiak, Bartosz Olejniczak, Oliwia Osińska, Piotr Ożarowski, Dominik Pakmur, Albert Panek, Wiktoria Paszkiewicz, Emilia Pilip, Kamila Podpłońska, Marta Rosiak, Wiktoria Sikora, Zuzanna Wenc, Kacper Wiktorowicz, Sławomir Wiktorowicz, Michalina Witkowska i Monika Zajączkowska, zajęliśmy XXI miejsce w kraju, IX w regionie oraz II miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Zmagaliśmy się z matematycznymi łamigłówkami o różnym stopniu trudności. Rozwiązanie ich wymagało od naszej grupy nie tylko wiadomości matematycznych, ale także umiejętności językowych i talentu plastycznego. Pojawiło się tradycyjnie zadanie w języku obcym, które grupa „językowa” (Oliwia, Albert i Dominik) przetłumaczyła i rozwiązała po polsku, a potem przełożyła je z powrotem na angielski. Otrzymaliśmy rebus wymagający komentarza graficznego. Zajęła się nim ekipa plastyczna (wielkie brawa dla: Hani, Klaudii oraz  Wiktorii S.). Nadzorowałam pracę zespołu pod względem organizacyjnym i nie było to łatwe. Chciałabym podziękować pani Renacie Biernackiej, która przygotowała nas do konkursu oraz koledze Emilowi Matusiakowi. Jego praca w największym stopniu przyczyniła się do naszego sukcesu. Był niezastąpiony, pomagał wszystkim zespołom. Emil posiada  rozległą wiedzę w wielu dziedzinach matematyki, niesamowicie liczy pamięciowo. Nic dziwnego, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" zdobył wyróżnienie w swojej grupie wiekowej.

Wyniki konkursu pokazały, że uczniowie klasy 3e potrafią działać zespołowo i razem są w stanie osiągnąć niemały sukces. Indywidualny wkład każdego z nas pozwolił na zdobycie wysokiego miejsca. Miejmy nadzieję, że za rok uda się naszym młodszym koleżankom i kolegom  osiągnąć jeszcze wyższy wynik…

                                                                             Hanna Borkowska, gospodarz kl. 3e 

 
English German Polish

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj556
mod_vvisit_counterW tygodniu6747
mod_vvisit_counterW miesiącu19689
Twoje IP
54.144.24.41
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości