• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Turniej matematyczny dla uczniów szkół podstawowych „Od Pitagorasa do Banacha”

Turniej matematyczny dla uczniów szkół podstawowych „Od Pitagorasa do Banacha”

           Dnia 28 kwietnia 2016 w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie odbył się trzeci turniej matematyczny „Od Pitagorasa do Banacha” dla uczniów szkół podstawowych z miasta oraz gminy Sławno. Organizatorami byli nauczyciele matematyki. Zawody te mają na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, stymulowanie myślenia logicznego, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych,  współdziałania w zespole oraz promowanie nazwisk i osiągnięć sławnych polskich matematyków. W tym roku, zaraz po powitaniu gości,  uczennice z klasy 2e przedstawiły postać i osiągnięcia Wacława Sierpińskiego – wybitnego polskiego matematyka.

alt alt

 

Turniej składał się, jak co roku, z dwóch części: testowej oraz pracy zespołowej, polegającej na  rozwiązywania problemów praktycznych. W celu nawiązania do charakteru pracy matematyków z Polskiej Szkoły Matematycznej we Lwowie i ich pracy w Kawiarni Szkockiej, gdzie powstały bardzo poważne problemy matematyczne (często trudne zadania) – uczniowie podczas każdego etapu  posilali się skromnym poczęstunkiem, popijając herbatę. W tym roku w  turnieju uczestniczyły trzy drużyny trzyosobowe: ze Szkoły Podstawowej  w Sławsku, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie.  Szkoły ze Sławska oraz SP-1 reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Natomiast SP-3  –  drużyna „piątoklasistów” (zdobywając duże doświadczenie), gdyż klasy szóste wyjechały w czasie trwania potyczek  na wycieczkę szkolną.

alt alt alt

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce zdobyła szkoła ze Sławska, a trzecie z minimalną różnicą SP-3. Przyznano także trzy nagrody indywidualne. Pierwsze miejsce w tej kategorii  zajęła Anna Paczkowska z SP-1, drugie miejsce – Daria Szram z SP-1, a trzecie z jednakową liczbą punktów: Mikołaj Supieta z SP-1, Klaudia Świder z SP Sławsko oraz Aleksander Sekulski z SP Sławsko.  W obu kategoriach osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca, zostały nagrodzone upominkami przygotowanymi przez wydawnictwo GWO, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Każdemu z zawodników gratulujemy pięknego umysłu oraz  dziękujemy za współtworzenie sportowej atmosfery i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy     

alt

 
English German Polish

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj131
mod_vvisit_counterW tygodniu2226
mod_vvisit_counterW miesiącu23634
Twoje IP
3.80.32.33
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości