• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy Turniej matematyczny dla uczniów szkół podstawowych „Od Pitagorasa do Banacha”

Turniej matematyczny dla uczniów szkół podstawowych „Od Pitagorasa do Banacha”

Email Drukuj PDF

           Dnia 28 kwietnia 2016 w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie odbył się trzeci turniej matematyczny „Od Pitagorasa do Banacha” dla uczniów szkół podstawowych z miasta oraz gminy Sławno. Organizatorami byli nauczyciele matematyki. Zawody te mają na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, stymulowanie myślenia logicznego, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych,  współdziałania w zespole oraz promowanie nazwisk i osiągnięć sławnych polskich matematyków. W tym roku, zaraz po powitaniu gości,  uczennice z klasy 2e przedstawiły postać i osiągnięcia Wacława Sierpińskiego – wybitnego polskiego matematyka.

alt alt

 

Turniej składał się, jak co roku, z dwóch części: testowej oraz pracy zespołowej, polegającej na  rozwiązywania problemów praktycznych. W celu nawiązania do charakteru pracy matematyków z Polskiej Szkoły Matematycznej we Lwowie i ich pracy w Kawiarni Szkockiej, gdzie powstały bardzo poważne problemy matematyczne (często trudne zadania) – uczniowie podczas każdego etapu  posilali się skromnym poczęstunkiem, popijając herbatę. W tym roku w  turnieju uczestniczyły trzy drużyny trzyosobowe: ze Szkoły Podstawowej  w Sławsku, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie.  Szkoły ze Sławska oraz SP-1 reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Natomiast SP-3  –  drużyna „piątoklasistów” (zdobywając duże doświadczenie), gdyż klasy szóste wyjechały w czasie trwania potyczek  na wycieczkę szkolną.

alt alt alt

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce zdobyła szkoła ze Sławska, a trzecie z minimalną różnicą SP-3. Przyznano także trzy nagrody indywidualne. Pierwsze miejsce w tej kategorii  zajęła Anna Paczkowska z SP-1, drugie miejsce – Daria Szram z SP-1, a trzecie z jednakową liczbą punktów: Mikołaj Supieta z SP-1, Klaudia Świder z SP Sławsko oraz Aleksander Sekulski z SP Sławsko.  W obu kategoriach osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca, zostały nagrodzone upominkami przygotowanymi przez wydawnictwo GWO, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Każdemu z zawodników gratulujemy pięknego umysłu oraz  dziękujemy za współtworzenie sportowej atmosfery i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy     

alt

 
English German Polish

nauczyciele

Logowanie


Ulti Clocks content
Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432235059_784_sm.jpg img_1434136354_650_sm.jpg img_1434136333_734.jpg img_1432467494_985.jpg img_1432467517_306.jpg img_1432467485_97_sm.jpg img_1434136342_471_sm.jpg img_1434136330_671.jpg img_1432467514_334.jpg img_1432467492_570.jpg

Wiadomości dnia

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj301
mod_vvisit_counterW tygodniu2090
mod_vvisit_counterW miesiącu9300
Twoje IP
54.80.115.140
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości