• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy XVI Igrzyska Ortograficzne Gimnazjów

XVI Igrzyska Ortograficzne Gimnazjów

Email Drukuj PDF

XVI ORTOGRAFICZNE IGRZYSKA GIMNAZJÓW

“Tuziemiec” to jedno z ciekawszych słów, które w tym roku pojawiło się w dyktandzie XVI Ortograficznych Igrzysk Gimnazjów zorganizowanych przez Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie. Uczniowie szkół z całego powiatu mogli wziąć udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę oraz umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji. W szranki stanęło 30 uczniów z następujących szkół:

Zespół Szkół w Pieszczu

Zespół Szkół w Jarosławcu

Zespół Szkół w Sławsku

Gimnazjum we Wrześnicy

Gimnazjum w Dąbkach

Gimnazjum w Postominie

Gimnazjum w Malechowie

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Starym Jarosławiu

Gimnazjum Miejskie w Darłowie

Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Ortografia wymaga intensywnego myślenia, wiedzy i koncentracji, gdyż nie zawsze jest jednoznaczna, jednak dla większości uczestników Igrzysk nie stanowiła ona dużego problemu, choć dyktando było dość długie i zawierało ogromną liczbę pułapek ortograficznych oraz interpunkcyjnych. Tym samym potwierdzili oni słowa znamienitego polskiego językoznawcy prof. J. Miodka, iż polska ortografia nie należy do najtrudniejszych. (Jest łatwiejsza niż angielska, francuska czy niemiecka!)

Po zakończonym konkursie piszący udali się na zasłużony odpoczynek oraz skromny poczęstunek, podczas którego mogli podzielić się wrażeniami z konkursu i poczekać na ogłoszenie wyników.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy uczestnicy, którzy zgłosili się do udziału          w Igrzyskach, zasługują na ogromne uznanie, gdyż są już Mistrzami i autorytetami w dziedzinie ortografii w swoich szkołach, jednak w tym roku najlepszymi z najlepszych okazali się uczniowie:

I m-ce: Jakub Łaszkiewicz z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie

II m-ce: Katarzyna Kenig z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie

III m-ce: Weronika Szostakiewicz z Gimnazjum we Wrześnicy

Gratulujemy!

 alt

Składamy ogromne podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, a także za to, że stoją na straży, aby ortografia i interpunkcja wciąż były istotną częścią języka polskiego.

Za rok zapraszamy ponownie, również i te szkoły, które tym razem nie mogły wziąć udziału          w Igrzyskach Ortograficznych.

Organizatorki XVI Ortograficznych Igrzysk Gimnazjów

alt   alt

 
English German Polish

nauczyciele

Logowanie


Ulti Clocks content
Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432235059_784_sm.jpg img_1434136354_650_sm.jpg img_1434136333_734.jpg img_1432467494_985.jpg img_1432467517_306.jpg img_1432467485_97_sm.jpg img_1434136342_471_sm.jpg img_1434136330_671.jpg img_1432467514_334.jpg img_1432467492_570.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj326
mod_vvisit_counterW tygodniu326
mod_vvisit_counterW miesiącu10415
Twoje IP
54.81.166.196
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości