• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy Konkursy XV Powiatowe Igrzyska Ortograficzne

XV Powiatowe Igrzyska Ortograficzne

“Trudne i śmieszne”  oraz  “bardzo trudne, ciekawe” - takie były opinie uczestników już XV – Jubileuszowych Igrzysk Ortograficznych organizowanych przez Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie. Jak co roku uczniowie szkół gimnazjalnych z całego powiatu mogli wziąć udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę oraz umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji w postaci dyktanda oraz testu. W szranki stanęło dwadzieścioro sześcioro uczniów z następujących szkół:

Zespół Szkół im. J. H. Dąbrowskiego ze Sławnie

Zespół Szkół w Pieszczu

Zespół Szkół w Jarosławcu

Gimnazjum we Wrześnicy

Gimnazjum w Postominie

Gimnazjum nr 3 w Dąbkach

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Starym Jarosławiu

Gimnazjum Miejskie w Darłowie

Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

alt

Nie od dziś wiadomo, że polska ortografia jest trudna, nie zawsze jednoznaczna, wymagająca dużej wiedzy i koncentracji, jednak dla większości uczestników nie stanowiła ona dużego problemu, a należy podkreślić, że dyktando nie było łatwe. Oto przykład  zdania, które stało się nie lada wyzwaniem dla zgromadzonych: „Hultajstwa chuliganki ukróćmy z cicha, lecz nie karzmy jej wygnaniem, ale każmy żartownisi, niechże żurek nam ukisi[…]”. Na szczęście zmagania nie trwały długo, a po zakończonym konkursie piszący udali się na skromny poczęstunek, podczas którego mogli podzielić się wrażeniami z konkursu i poczekać na ogłoszenie wyników.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy uczestnicy, którzy zgłosili się do udziału w Igrzyskach zasługują na ogromne uznanie, gdyż są już Mistrzami i autorytetami w dziedzinie ortografii w swoich szkołach. Jednak w tym roku najlepszymi z najlepszych okazały się uczennice z:

    I miejsce         Natalia Mrowińska z Gimnazjum we Wrześnicy

II miejsce        Anna Ciechanowska z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie

III miejsce       Aleksandra Worobiej z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie

                           Gratulujemy!

alt

            Ogromne podziękowania należą się również nauczycielom, którzy w dzisiejszych, szybkich i dążących do ekonomiczności języka czasach, w swoich szkołach pielęgnują dbałość o poprawną pisownię, a także stoją na straży, aby ten element naszej mowy nie uległ zupełnemu zmarginalizowaniu.

alt

            Za rok zapraszamy ponownie, również i te szkoły, które tym razem nie mogły wziąć udziału w Igrzyskach Ortograficznych.

                                                                                  Organizatorki

                                  XV Powiatowych Igrzysk Ortograficznych

 
English German Polish

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj557
mod_vvisit_counterW tygodniu6748
mod_vvisit_counterW miesiącu19690
Twoje IP
54.144.24.41
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości