• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Konkursy
Konkursy

LITERACKI SUKCES WIKTORII

Email Drukuj PDF

Z ogromną radością informujemy, że nasza była uczennica Wiktoria Murawiecka (obecnie uczennica klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie) zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Krótkich Form Literackich POESIA SEMPER REFORMANDA organizowanym przez Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy i Parafię Ewangelicko-Augsburską w Słupsku.

Dnia 9 września 2017 roku Wiktoria odebrała nagrodę w sali widowiskowej „Forum” Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy podczas uroczystego Reformacyjnego Spotkania Młodych, które miało charakter międzynarodowego pikniku wodniackiego.

        alt alt

Opowiadanie pióra młodej twórczyni pt. „Tolerancja ma zapach róż” związane jest z ideami Reformacji. Ujęło jury swoją tematyką związaną z wiarą, miłością bliźniego, tolerancją i tożsamością narodową. Dostojne jury składało się z wielu wybitnych postaci, m.in. dr hab. prof. nadzwyczajnego AP Daniela Kalinowskiego, Dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pomorskiej, Danuty Sroki, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku oraz ks. Sławomira Janusza Sikory, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczecinie.

Dla Wiktorii jest to ogromny sukces, gdyż jej praca została zauważona pośród 126 innych.

Życzymy lekkiego pióra i wielu sukcesów.

Opiekunem pracy była p. Grażyna Diak.

 

„ Dzień Sportu” W GIMNAZJUM

Email Drukuj PDF

    20 czerwca  od godz. 10: 00 dwanaście drużyn zmagało się w turnieju piłki nożnej. Turniej ten odbył się dzięki przychylności władz Ośrodka Sportu i Rekreacji, które przygotowały boisko i bramki do gry oraz udostępniły nagłośnienie, za co serdecznie dziękujemy.

alt alt

   Po uroczystym otwarciu przez Pana Dyrektora, młodzież z naszego gimnazjum przystąpiła do rywalizacji. Każda drużyna składała się z siedmiu osób ( 3 dziewcząt i 4 chłopców). Zawodnicy byli dopingowani przez koleżanki i kolegów znajdujących się na trybunach.

Kolorowo pomalowane twarze, banery i entuzjastyczne okrzyki, zachęcały zawodników do gry.

alt alt

 

Najlepsi otrzymali złote medale i słodkości, które wręczył Pan Dyrektor.

I miejsce zdobyła drużyna z klasy III D

II miejsce dla klasy III B

III miejsce zajęła drużyna z klasy III C

Królem strzelców został Kacper Rominkiewicz z klasy IIIC

alt

   Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.

   Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za zabawę.

    Imprezę zorganizował SSU przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego.

 

WYNIKI KONKURSU TEMATYCZNEGO „POLSKIE POWSTANIA NARODOWE W XIX WIEKU”

Email Drukuj PDF

I miejsce   - Miłosz Materka - klasa 3B

II miejsce  - Michał Wróbel - klasa 2B

III miejsce - Aleksandra Franas - klasa 3B oraz

                   Emilia Rogowska - klasa 3B

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Danuta Gliszczyńska- Krążko

 

Jakub - pierwszy, Maja – druga

Email Drukuj PDF

           19. 06. 2017r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie odbyło się wręczenie nagród w konkursie literackim  „DOPALACZE? BĄDŹ TU MĄDRY I PISZ WIERSZE!”.  Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komendę Powiatową Policji w Sławnie. Skierowany był do młodzieży gimnazjalnej z powiatu sławieńskiego.

               Z ogromną przyjemnością informujemy, że

Jakub Łaszkiewicz zajął I, zaś Maja Grzelak zajęła II miejsce.

Oboje są uczniami klasy 3 E.  Jasność przekazu, oryginaność,barwny, bogaty język, ciekawe ujęcie tematu, interesujące przemyślenia – to wszystko charakteryzowało prace naszych uczniów.

                Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia bez nałógów, kształtowanie postaw asertywnych w odniesieniu do używek oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na problematykę związaną z podejmowaniem pochopnych decyzji w odniesieniu do wlasnego zdrowia i życia.

                 Gratulujemy Kubie i Mai lekkiego pióra oraz zdolności dobrego pisania, czyli czynienia myśli widzialnymi!

 

WARSZTATY BANKOWO- EKONOMICZNE

Email Drukuj PDF

           Uczniowie klas 1b, 1e, 1d, 2e, 3b oraz 3e, w ramach współpracy Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie z Bankiem Spółdzielczym uczestniczyli w zajęciach bankowo - ekonomicznych. Pani Beata Rojek - specjalista ds. Produktów i Marketingu przeprowadziła pięciogodzinne warsztaty „Pieniądz dawniej i dziś” zakończone konkursem z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników. 

alt alt

W bardzo jasny i czytelny sposób wytłumaczyła uczniom, jakie formy płatności towarzyszyły ludzkości dawniej, a jakie towarzyszą obecnie, jak zmieniał się pieniądz na przełomie wieków, co to są płatności zbliżeniowe , jak działa konto internetowe oraz jakie są zagrożenia z nimi związane. Słuchacze zapoznali się z zasadami udzielania kredytów i lokat bankowych oraz systemem naliczania odsetek i rat kredytów. Gimnazjaliści z wielką uwagą zapoznali się również z ofertą banku „Konto dla młodych”.

 alt alt

 Po wykładach uczniowie przystąpili do konkursu przygotowanego przez panią Beatę Rojek.

Zmierzyli się z pojęciami, które poruszane były na wykładach, jak również musieli uporać się z dwoma trudnymi zadaniami na obliczenie rat kredytu oraz odsetek na lokacie.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Anna Paczkowska - klasa 1b,

II miejsce - Marcelina Święcicka - klasa 3e,

III miejsce - Miłosz Leśniewski - klasa 2e oraz Wiktoria Niewielska - klasa 1b,

IV miejsce - Hubert Płachecki - klasa 3e. 

Więcej…
 


Strona 1 z 76
English German Polish

nauczyciele

Logowanie


Ulti Clocks content
Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432235059_784_sm.jpg img_1434136354_650_sm.jpg img_1434136333_734.jpg img_1432467494_985.jpg img_1432467517_306.jpg img_1432467485_97_sm.jpg img_1434136342_471_sm.jpg img_1434136330_671.jpg img_1432467514_334.jpg img_1432467492_570.jpg

Wiadomości dnia

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterW tygodniu3146
mod_vvisit_counterW miesiącu17510
Twoje IP
54.80.140.5
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości