• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Komunikaty Gimnazjum Miejskie nr 1 rozszerza ofertę edukacyjną.

Gimnazjum Miejskie nr 1 rozszerza ofertę edukacyjną.

       Gimnazjum Miejskie Nr 1 w Sławnie od roku szkolnego 2014/15, oprócz istniejących od wielu lat klas usportowionych i językowych (tzw.”euroklas”), wprowadza nowy profil dla jednej klasy w roczniku – biologiczno-chemiczny.

Będzie to uzupełnienie oferty edukacyjnej naszego rejonu.

Klasa ta od 1 września 2014r. realizowała będzie rozszerzony, autorski program nauczania i będzie miała zwiększoną o 1 godzinę w tygodniu liczbę lekcji z biologii i chemii przyznane przez Burmistrza Miasta Krzysztofa Frankensteina. W kryteriach naboru uwzględniać będziemy m.in. ocenę z przyrody, osiągnięcia w konkursach o charakterze przyrodniczym, wyniki testu z przyrody przeprowadzonego przez naszych nauczycieli oraz udział w warsztatach tematycznych, które odbywać się będą w naszej szkole. Szczegółowe kryteria naboru zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły i miasta w późniejszym terminie.

Program klasy będzie przewidywał zajęcia z udzielania pierwszej pomocy medycznej przy współpracy z „Falck Medycyna”, zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania przyrodnicze, projekty badawcze, a także wycieczki dydaktyczne mające na celu poznanie różnorodności biologicznej i ochrony środowiska, w tym alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawować będzie Instytut Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Aby przybliżyć uczniom treści, które będą realizowane przez 3 lata nauki w gimnazjum z biologii i chemii, zamierzamy przeprowadzić cykl 3 warsztatów dla zainteresowanych uczniów klas VI. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2013r. o godz.14.00 w naszej szkole.

Kolejne odbędą się 13.03 i 08.05.2014r.

Na zajęciach uczniowie uczestniczyć będą w pokazie ciekawych doświadczeń chemicznych oraz pod kierunkiem nauczycieli gimnazjum m.in. samodzielnie i w grupach wykonywać eksperymenty biologiczne i chemiczne. Sporządzać preparaty i wykonywać obserwacje mikroskopowe oraz prowadzić naukową dokumentację oglądanych preparatów, a wszystko zgodnie z otrzymywanymi instrukcjami.

Aktywny udział w warsztatach oraz przygotowanie długoterminowych doświadczeń w formie samodzielnej pracy (przedstawienie wyników w wyznaczonym terminie) oceniany będzie za pomocą punktów wystawianych do indeksów uczniów.

Program klasy umożliwi uczniom rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, stwarzając optymalne warunki do rozwiązywania praktycznych i teoretycznych problemów badawczych, dając uczniom możliwość doskonalenia myślenia naukowego.

Klasa biologiczno – chemiczna powstaje z myślą o młodzieży pragnącej związać swoją przyszłość z takimi zawodami jak np.: lekarz, stomatolog, farmaceuta, weterynarz, biotechnolog, inżynier środowiska oraz innymi zawodami politechnicznymi.

Ponadto informuję, że od 01.09.2014r. w Gimnazjum Miejskim Nr 1 w Sławnie zostanie wprowadzony, dzięki wsparciu i pomocy Burmistrza Miasta dziennik elektroniczny.

Korzystanie z niego przez rodziców będzie bezpłatne.

Dyrektor szkoły

Henryk Kudźma

 
English German Polish

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ulti Clocks content

Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432467481_301_sm.jpg img_1434136357_174.jpg img_1432467487_265_sm.jpg img_1434136363_637_sm.jpg img_1434136343_212.jpg img_1432235052_958_sm.jpg img_1432467484_16.jpg img_1432235054_908_sm.jpg img_1434136340_518_sm.jpg img_1432235059_897.jpg

Wiadomości dnia

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj674
mod_vvisit_counterW tygodniu6865
mod_vvisit_counterW miesiącu19807
Twoje IP
54.226.58.177
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości