Start Komunikaty Gimnazjum Miejskie nr 1 rozszerza ofertę edukacyjną.

Gimnazjum Miejskie nr 1 rozszerza ofertę edukacyjną.

Gimnazjum Miejskie Nr 1 w Sławnie od roku szkolnego 2014/15, oprócz istniejących od wielu lat klas usportowionych i językowych (tzw.”euroklas”), wprowadza nowy profil dla jednej klasy w roczniku – biologiczno-chemiczny.

Będzie to uzupełnienie oferty edukacyjnej naszego rejonu.

Klasa ta od 1 września 2014r. realizowała będzie rozszerzony, autorski program nauczania i będzie miała zwiększoną o 1 godzinę w tygodniu liczbę lekcji z biologii i chemii przyznane przez Burmistrza Miasta Krzysztofa Frankensteina. W kryteriach naboru uwzględniać będziemy m.in. ocenę z przyrody, osiągnięcia w konkursach o charakterze przyrodniczym, wyniki testu z przyrody przeprowadzonego przez naszych nauczycieli oraz udział w warsztatach tematycznych, które odbywać się będą w naszej szkole. Szczegółowe kryteria naboru zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły i miasta w późniejszym terminie.

Program klasy będzie przewidywał zajęcia z udzielania pierwszej pomocy medycznej przy współpracy z „Falck Medycyna”, zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania przyrodnicze, projekty badawcze, a także wycieczki dydaktyczne mające na celu poznanie różnorodności biologicznej i ochrony środowiska, w tym alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawować będzie Instytut Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Aby przybliżyć uczniom treści, które będą realizowane przez 3 lata nauki w gimnazjum z biologii i chemii, zamierzamy przeprowadzić cykl 3 warsztatów dla zainteresowanych uczniów klas VI. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2013r. o godz.14.00 w naszej szkole.

Kolejne odbędą się 13.03 i 08.05.2014r.

Na zajęciach uczniowie uczestniczyć będą w pokazie ciekawych doświadczeń chemicznych oraz pod kierunkiem nauczycieli gimnazjum m.in. samodzielnie i w grupach wykonywać eksperymenty biologiczne i chemiczne. Sporządzać preparaty i wykonywać obserwacje mikroskopowe oraz prowadzić naukową dokumentację oglądanych preparatów, a wszystko zgodnie z otrzymywanymi instrukcjami.

Aktywny udział w warsztatach oraz przygotowanie długoterminowych doświadczeń w formie samodzielnej pracy (przedstawienie wyników w wyznaczonym terminie) oceniany będzie za pomocą punktów wystawianych do indeksów uczniów.

Program klasy umożliwi uczniom rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, stwarzając optymalne warunki do rozwiązywania praktycznych i teoretycznych problemów badawczych, dając uczniom możliwość doskonalenia myślenia naukowego.

Klasa biologiczno – chemiczna powstaje z myślą o młodzieży pragnącej związać swoją przyszłość z takimi zawodami jak np.: lekarz, stomatolog, farmaceuta, weterynarz, biotechnolog, inżynier środowiska oraz innymi zawodami politechnicznymi.

Ponadto informuję, że od 01.09.2014r. w Gimnazjum Miejskim Nr 1 w Sławnie zostanie wprowadzony, dzięki wsparciu i pomocy Burmistrza Miasta dziennik elektroniczny.

Korzystanie z niego przez rodziców będzie bezpłatne.

Henryk Kudźma

54.81.116.187