Wizyta w Banku Spółdzielczym

Uczniowie klasy 3b i 3d dnia 13.06.2019 r. uczestniczyli w lekcji o bankowości i ekonomii.

Dzięki współpracy Gimnazjum Miejskiego nr 1 z Bankiem Spółdzielczym w Sławnie uczniowie mogli zapoznać się z obowiązkami pracowników banku, dowiedzieli się o warunkach założenia i użytkowania konta dla młodych oraz zapoznani zostali z ofertą i funkcjonowaniem sieci banków. Wizyta uczniów zaczęła się od zwiedzenia gabinetu pani Prezes Zarządu Aleksandry Bukowskiej. Uczniowie mogli zasiąść w fotelu najważniejszej osoby w banku, dowiedzieli się jak potoczyły się losy pani prezes zanim powierzono jej obecne stanowisko.

Pani Beata Rojek inicjatorka zajęć z ramienia BS oprowadziła uczniów po instytucji, opowiedziała również o bezpieczeństwie w bankowości online, jak również o czekających nas zmianach i nowościach w płatnościach bezgotówkowych.

Spotkanie zakończyło się rozmową z Dyrektorem Oddziału w Sławnie - panem Maciejem Leśków. Każdy z uczniów otrzymał gadżety promocyjne BS, a pani Beata Rojek w ramach podziękowań za przybliżenie wiedzy bankowej otrzymała sowę - symbol mądrości, wykonaną przez uczniów.

Organizatorem zajęć z ramienia szkoły była pani Beta Pluto-Prondzińska.

Czy wiesz co jesz?

Wyniki konkursu tematycznego: "Czy wiesz co jesz?  Substancje dodatkowe w żywności, suplementach diety, napojach oraz popularnych używkach.”

I miejsce: Zuzanna Jóźwiak, 3e
II miejsce: Marcelina Dereń, 3e
III miejsce:Zuzanna Duszyńska, 3e

Czytam, więc jestem

7 czerwca 2019 r. (piątek) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam, jak czytam". Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Są jednak wśród nas osoby, dla których statystyki stanowią wyzwanie, z którym należy się zmierzyć. Niewątpliwie należą do nich nauczyciele i uczniowie Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, którzy wspólnie czytali dzisiaj ulubioną książkę. Wśród czytelników pojawiły się również postacie literackie: Ania z Zielonego Wzgórza, Alina i Balladyna, Hermiona Granger oraz Harry Potter. Wszyscy po raz kolejny przekonaliśmy się ,że „Książka – to cały świat na wyciągnięcie ręki”.

Pasjonaci fotografii

Przez ostatnie tygodnie roku szkolnego mogliśmy podziwiać na korytarzach gimnazjum wystawę fotografii wykonanych przez naszych uczniów. Prace cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno gimnazjalistów jak i nauczycieli. Zdjęcia przedstawiały różne ujęcia m.in. niepowtarzalne piękno natury, zachody słońca, niezapomniane podróże czy także kadry z życia codziennego.

Dziękujemy wszystkim za podzielenie się z nami swoją pasją!

Z naturą za pan brat

27 maja uczniowie klasy biologiczno-chemicznej oraz klasy sportowej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodów HortulusSpectabilis.
Mimo niekorzystnej pogody młodzież z uśmiechem na twarzy podziwiała urokliwe zakątki natury. Największe wrażenie zrobił barwny ogród japoński. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w labiryncie. Sprawiła ona uczniom wiele trudności, lecz wszyscy świetnie się bawili. Każdy wrócił do domu cały, zdrowy i szczęśliwy.