Witamy na stronie Gimnazjum w Sławnie

Walentynkowe upominki

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Walentego. Samorząd Uczniowski przygotował bardzo ciekawe pomysły, by umilić gimnazjalistom ten wyjątkowy Dzień . Bliskiej osobie można było podarować prezent, zamawiając pierniczka lub różyczkę.

Iza Cabańska wraz z Patrycją Majchrzak pełniły funkcję walentynkowych dostarczycielek podarunków od anonimowych wielbicieli. W trakcie przerw, by podkreślić walentynkowy klimat, mogliśmy usłyszeć wielkie przeboje o tematyce miłosnej.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

08.02.2018 r. w  Szkole Podstawowej w Postominie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn: z Postomina, Malechowa, Pieszcza, Staniewic, Jarosławca, Darłowa i Sławna. Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła, wychodząc z grupy, by w finale zagrać o I miejsce z drużyną z Malechowa. Niestety, różnicą jednej bramki przegrałyśmy to spotkanie zajmując II miejsce.

Skład naszej reprezentacji: Domnika Bańkowska, Oliwia Borkowicz, Paulina Domżał, Patrycja Maciejewska, Aleksandra Skoczylas, Weronika Zych, Gracja Kadylak, Daria Liśkiewicz, Ewa Cieślarczyk, Oliwia Grabowska, Marcelina Dereń.

Organizatorzy wybrali 7 najlepszych zawodniczek całego turnieju. Wśród wyróżnionych znalazły się: Weronika Zych i Oliwia Borkowicz !!! Gratulujemy im i całej drużynie !!!

Opiekę nad zespołem sprawowały p. Marta Stępień i p. Justyna Marzec.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

UWAGA!!!

DNIA 12 III O GODZINIE 14.30 W SALI NR 18 ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II I III.

LAUREACI KONKURSU BĘDĄ REPREZENTOWALI NASZĄ SZKOŁĘ W IGRZYSKACH ORTOGRAFICZNYCH GIMNAZJÓW.

ZAPRASZAMY !

Szkolny Konkurs Recytatorski

UWAGA !!!

19 LUTEGO (PONIEDZIAŁEK) O GODZINIE 14.30 W SALI NR 18

ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI.

TŁUSTY CZWARTEK W GIMNAZJUM

,,Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - tak głosi staropolskie przysłowie. Ten szczególny dzień to okazja  do usprawiedliwionego tradycją pączkowego szaleństwa. Dlatego 8 lutego każdy gimnazjalista mógł kupić pyszne pączki sprzedawane przez Samorząd Uczniowski. Okazało się, że w naszej szkole pączkowych łasuchów nie zabrakło, a 160 wypieków zniknęło w mgnieniu oka.

alt  alt

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

6 lutego w Postominie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek przystąpiło 5 zespołów: z Malechowa, Postomina, Darłowa, Jarosławca i Sławna. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym’’.

Uczniowie z naszej szkoły zdecydowanie wygrali wszystkie pojedynki i zajęli I miejsce w końcowej klasyfikacji.

Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Stojewski, Jakub Todys, Jakub Wiciński, Robert Stawicki, Michał Czesnowski, Szymon Ulatowski, Tomasz Karolczak, Miłosz Leśniewski, Michał Urbanowicz,   Jan Gębka.

Opiekunowie i organizatorzy wybrali 7 najlepszych zawodników całego turnieju. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Kacper Stojewski i Jakub Wiciński. Gratulujemy!!!

Opiekę nad drużynami sprawowali: p. J.Marzec i p. W. Szczęsny.

alt alt

Wyróżnieni uczniowie w I półroczu 2017/18

Klasa 2B                                Klasa 2C                       Klasa 2E

Anna Paczkowska                 Oliwia Siudy                   Zuzanna Mysiorek

Wiktoria Niewielska                                                    Weronika Rozen

Kinga Stachowiak                  Klasa 2D                       Amelia Wardak

Wiktoria Smoniowska            Wiktoria Idaczyk             Marcelina Dereń

Mikołaj Supieta                     Karolina Tomaś               Patrycja Gorczyńska

Daria Szram                                                               Magdalena Wodyk

Konrad Świątek

Klasa 3A                                 Klasa 3E

Oliwia Borkowicz                     Izabela Cabańska

Patrycja Maciejewska              Julia Podpłońska

Paulina Domżał                       Oktawian Fenik

Julia Lewicka

Klasa 3B                               Julia Santorek

Klaudia Lokś                           Tomasz Bernal

Julia Kwiatek                           Gracja Kadylak

Julia Pitus                               Miłosz Leśniewski

Bartosz Rakowski

Zuzanna Anikiej

Gabriela Leśniewska

Klaudia Kapralska

DAMY I RYCERZE

Pasowanie na rycerza, biała nałęczka, ślubowanie damie swego serca oraz podjęcie rękawicy, to tylko niektóre z obyczajów rycerskich, które możemy odnaleźć w historycznej powieści H.Sienkiewicza ,,Krzyżacy”.Uczniowie klasy II b na jednej z lekcji języka polskiego wcielili się w bohaterów swojej lektury i z dużym zaangażowaniem zaprezentowali zwyczaje panujące wśród średniowiecznych rycerzy. Charakteryzacja, kostiumy, rekwizyty i oprawa muzyczna zrobiły na nas wszystkich duże wrażenie.

54.227.88.174