Start Bilblioteka szkolna

Biblioteka szkolna Gimnazjum Miejskiego Nr 1 w Sławnie jest od wielu lat ważnym centrum działalności edukacyjnej, kulturalnej i multimedialnej szkoły.

Bieżące informacje dotyczące biblioteki szkolnej można znaleźć pod adresem:

Do zbiorów bibliotecznych należą książki - 11134 woluminy, czasopisma popularnonaukowe (Fokus, Wiedza i Życie, Świat NaukiKomputer Świat),czasopismo młodzieżowe Victor Gimnazjalista, czasopisma metodyczne dla nauczycieli, zbiory multimedialne (filmowe adaptacje lektur szkolnych, programy edukacyjne z różnych dziedzin wiedzy, filmy obyczajowe, programy komputerowe).

W roku 2005 biblioteka szkolna pozyskała z funduszy EFS Informacyjne Centrum Multimedialne składające się z 4 stanowisk komputerowych dla użytkowników z dostępem do Internetu oraz laserowe urządzenie wielofunkcyjne.

W ciągu roku realizowane są zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej. Nauczyciele bibliotekarze stosują nowoczesne metody nauczania aktywizujące uczniów w formie prezentacji multimedialnych. Organizowane są wycieczki edukacyjne do innych bibliotek na terenie miasta. Młodzież skupiona wokół biblioteki realizuje szereg projektów i przedsięwzięć. Należą do nich wystawy i ekspozycje prezentowane na terenie szkoły i w środowisku lokalnym, okolicznościowe prezentacje multimedialne, konkursy i przedstawienia dla przedszkolaków.

Bierzemy też udział w kolejnej edycji OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”i odwiedzamy sławieńskie przedszkola prezentując dzieciom wybrane teksty literackie. Wiemy, że specjaliści zajmujący się rozwojem dzieci w sposób szczególny podkreślają wpływ czytania na rozwój komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i odpoczynek. Czytanie książek jest zatem jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci.

W ramach promocji czytelnictwa wśród gimnazjalistów naszą szkołę odwiedzą w tym roku znani i lubiani mieszkańcy Sławna, którzy zaprezentują uczniom wybrane przez siebie książki.

W roku szkolnym 2015/16 w bibliotece zostaną przeprowadzone następujące konkursy, do udziału w których serdecznie zapraszamy:

- ,, Moim zdaniem warto przeczytać…” – konkurs na najciekawszą recenzję

-  Konkurs fotograficzny ,, Lubię czytać „ – miejsca, w których czytam"

- ,, Złota Muszla” – konkurs liryki morskiej

Młodzież gimnazjalna chętnie przebywa w czytelni biblioteki szkolnej w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, sięga po prasę, korzysta      z multimediów i zbiorów tradycyjnych. Uczniowie, w miarę możliwości finansowych szkoły, mają możliwość współdecydowania o zakupie książek z działu: literatura młodzieżowa.

W naszej bibliotece nowoczesność multimedialna nie wypiera książek!

Godziny otwarcia biblioteki

Agata Orłowska