• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Bilblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

 

   Biblioteka szkolna Gimnazjum Miejskiego Nr 1 w Sławnie jest od wielu lat ważnym centrum działalności edukacyjnej, kulturalnej i multimedialnej szkoły.

Bieżące informacje dotyczące biblioteki szkolnej można znaleźć pod adresem:

                                http://bibliotekagimnazjum.blox.pl/

Do zbiorów bibliotecznych należą książki - 11134 woluminy, czasopisma popularnonaukowe (Fokus, Wiedza i Życie, Świat NaukiKomputer Świat),czasopismo młodzieżowe Victor Gimnazjalista, czasopisma metodyczne dla nauczycieli, zbiory multimedialne (filmowe adaptacje lektur szkolnych, programy edukacyjne z różnych dziedzin wiedzy, filmy obyczajowe, programy komputerowe). 

W roku 2005 biblioteka szkolna pozyskała z funduszy EFS Informacyjne Centrum Multimedialne składające się z 4 stanowisk komputerowych dla użytkowników z dostępem do Internetu oraz laserowe urządzenie wielofunkcyjne.

            W ciągu roku realizowane są zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej. Nauczyciele bibliotekarze stosują nowoczesne metody nauczania aktywizujące uczniów w formie prezentacji multimedialnych. Organizowane są wycieczki edukacyjne do innych bibliotek na terenie miasta. Młodzież skupiona wokół biblioteki realizuje szereg projektów i przedsięwzięć. Należą do nich wystawy i ekspozycje prezentowane na terenie szkoły i w środowisku lokalnym, okolicznościowe prezentacje multimedialne, konkursy i przedstawienia dla przedszkolaków.

   Bierzemy też udział w kolejnej edycji OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”i odwiedzamy sławieńskie przedszkola prezentując dzieciom wybrane teksty literackie. Wiemy, że specjaliści zajmujący się rozwojem dzieci w sposób szczególny podkreślają wpływ czytania na rozwój komunikacji, inteligencji emocjonalnej, koncentracji, emocji i odpoczynek. Czytanie książek jest zatem jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci.

W ramach promocji czytelnictwa wśród gimnazjalistów naszą szkołę odwiedzą w tym roku znani i lubiani mieszkańcy Sławna, którzy zaprezentują uczniom wybrane przez siebie książki.

W roku szkolnym 2015/16 w bibliotece zostaną przeprowadzone następujące konkursy, do udziału w których serdecznie zapraszamy:

         - ,, Moim zdaniem warto przeczytać…” – konkurs na najciekawszą recenzję

         -  Konkurs fotograficzny ,, Lubię czytać „ – miejsca, w których czytam"

          - ,, Złota Muszla” – konkurs liryki morskiej

         Młodzież gimnazjalna chętnie przebywa w czytelni biblioteki szkolnej w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, sięga po prasę, korzysta      z multimediów i zbiorów tradycyjnych. Uczniowie, w miarę możliwości finansowych szkoły, mają możliwość współdecydowania o zakupie książek z działu: literatura młodzieżowa.

                     W naszej bibliotece nowoczesność multimedialna nie wypiera książek!

       Godziny otwarcia biblioteki  

Dzień tygodnia

Agata Orłowska

Małgorzata Sarosiek

Joanna Radziwon

Poniedziałek

08.00 – 12.00

08.00 – 12.30

11.45 – 14.25

Wtorek

08.00 – 15.30

08.00 – 11.35

10.50 – 14.25

Środa

08.00 – 14.30

 

08.00 – 12.30

Czwartek

08.00 – 14.30

09.50 – 14.00

08.55 – 10.35

Piątek

08.00 – 13.30

08.00 – 10.45

10.50 – 13.25

 

 

 
English German Polish

Dla uczniów

 

 Plan lekcji

 Galeria fotograficzna

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.