• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności Artykuł Zimowisko ZHP

Zimowisko ZHP

Email Drukuj PDF

alt

Chociaż ferie zimowe już się skończyły, 33. pomorska Drużyna Starszoharcerska, działająca przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie, do dziś wspomina niesamowite przygody, jakie przeżyli uczestnicy zimowiska zorganizowanego w Zakopanem w dniach 16-24 stycznia 2015 r. Tegoroczna Harcerska Akcja Zimowa z pewnością zostanie wpisana w historię naszej drużyny jako wyjątkowo udana. Jedna z uczestniczek, Weronika, tak opisuje swoje wspomnienia: W piątek, o godzinie 16.10 zebraliśmy się w sali głównej Dworca PKP w Sławnie. Po długiej, nocnej podróży pociągiem, dotarliśmy na miejsce. 

Zakopane zimą jest urocze. Następnie zakwaterowaliśmy się w bardzo przytulnym pensjonacie, w którym panowała miła, rodzinna atmosfera. Nasi opiekunowie zapewnili nam atrakcje już od pierwszych chwil pobytu w górach. Nie mieliśmy czasu na nudę. Pierwszego dnia udaliśmy się do Doliny Strążyskiej, gdzie znajduje się piękny wodospad Siklawa. Z zaciekawianiem słuchaliśmy przewodnika, który ciekawie opowiadał o historii doliny. Następne dni wypełnione były białym szaleństwem na stoku. Pod okiem instruktorów uczyliśmy się stawiać pierwsze kroki na nartach i deskach snowboardowych, a także mogliśmy doskonalić nasze umiejętności. Kolejne dni przyniosły chwile relaksu i bajecznej zabawy w parku wodnym z basenami termalnymi. Zwiedziliśmy również niesamowitą kopalnię soli w Wieliczce i Wawel, byliśmy świadkami produkcji cukierków, których mogliśmy spróbować jeszcze ciepłych. Każdego dnia po powrocie z zabawy na świeżym powietrzu czekał na nas pyszny posiłek w pensjonacie oraz ciekawe zajęcia prowadzone przez druhnę Asię, druha Marka i druha Irka. Uczestnicy zimowiska bawili się doskonale i nie mogą doczekać się kolejnych ferii, gdyż zgodnie twierdzą, że chcieliby przeżyć to jeszcze raz.

dh. Weronika Dowbusz

phm. Joanna Radziwon

 

alt

 

alt

 
English German Polish

nauczyciele

Logowanie