• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności Artykuł Zimowisko ZHP

Zimowisko ZHP

alt

Chociaż ferie zimowe już się skończyły, 33. pomorska Drużyna Starszoharcerska, działająca przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie, do dziś wspomina niesamowite przygody, jakie przeżyli uczestnicy zimowiska zorganizowanego w Zakopanem w dniach 16-24 stycznia 2015 r. Tegoroczna Harcerska Akcja Zimowa z pewnością zostanie wpisana w historię naszej drużyny jako wyjątkowo udana. Jedna z uczestniczek, Weronika, tak opisuje swoje wspomnienia: W piątek, o godzinie 16.10 zebraliśmy się w sali głównej Dworca PKP w Sławnie. Po długiej, nocnej podróży pociągiem, dotarliśmy na miejsce. 

Zakopane zimą jest urocze. Następnie zakwaterowaliśmy się w bardzo przytulnym pensjonacie, w którym panowała miła, rodzinna atmosfera. Nasi opiekunowie zapewnili nam atrakcje już od pierwszych chwil pobytu w górach. Nie mieliśmy czasu na nudę. Pierwszego dnia udaliśmy się do Doliny Strążyskiej, gdzie znajduje się piękny wodospad Siklawa. Z zaciekawianiem słuchaliśmy przewodnika, który ciekawie opowiadał o historii doliny. Następne dni wypełnione były białym szaleństwem na stoku. Pod okiem instruktorów uczyliśmy się stawiać pierwsze kroki na nartach i deskach snowboardowych, a także mogliśmy doskonalić nasze umiejętności. Kolejne dni przyniosły chwile relaksu i bajecznej zabawy w parku wodnym z basenami termalnymi. Zwiedziliśmy również niesamowitą kopalnię soli w Wieliczce i Wawel, byliśmy świadkami produkcji cukierków, których mogliśmy spróbować jeszcze ciepłych. Każdego dnia po powrocie z zabawy na świeżym powietrzu czekał na nas pyszny posiłek w pensjonacie oraz ciekawe zajęcia prowadzone przez druhnę Asię, druha Marka i druha Irka. Uczestnicy zimowiska bawili się doskonale i nie mogą doczekać się kolejnych ferii, gdyż zgodnie twierdzą, że chcieliby przeżyć to jeszcze raz.

dh. Weronika Dowbusz

phm. Joanna Radziwon

 

alt

 

alt

 
English German Polish

Dla uczniów

 

 Plan lekcji

 Galeria fotograficzna

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.