• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności Artykuł Zbiórka inna niż wszystkie

Zbiórka inna niż wszystkie

Email Drukuj PDF

11 najaktywniejszych harcerzy przynależących do 33 Pomorskiej Drużyny Starszoharcerskiej działającej przy Gimnazjum Miejskim Nr 1 w Sławnie spotkało się na niecodziennej zbiórce. Na cmentarzu komunalnym. Zabrali ze sobą grabie, szczot­­ki oraz szufelki. Zakasali rękawy i zabrali się do porządkowania nagrobków. Taką zbiórkę organizują co roku.
Do uporządkowania mieli około 30 grobów oraz teren wokół cmentarnej części wojskowej, więc pracy było dużo. Trzeba było zrobić porządki na mogiłach bohaterów zasłużonych dla Ojczyzny. W trakcie zbiórki drużynowa wygłosiła gawędę o celowości pielęgnowania polskich tradycji i świąt narodowych. Na koniec harcerze zapalili znicze przy grobach nieznanych żołnierzy.

 

 
English German Polish

nauczyciele

Logowanie