• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności sportowe OBÓZ SPORTOWY W MARINA NEUHOF

OBÓZ SPORTOWY W MARINA NEUHOF

Email Drukuj PDF

W dniach 01-04.09.2014 uczniowie Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, już po raz czwarty, wzięli udział w obozie sportowym zorganizowanym w przystani jachtowej „Marina Neuhof” niedaleko Greifswaldu w Niemczech. Opiekę nad trzydziestopięcioosobową grupą uczniów sprawowali nauczyciele Marta Stępień i Wojciech Szczęsny oraz Marta Konfederak, pracownik Urzędu Miasta Sławno. W obozie wzięli udział także uczniowie Bernsteinschule z Ribnitz-Damgarten. Każda ze szkół stworzyła po trzy drużyny, które rywalizowały w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów.

Swoją obozową przygodę uczniowie rozpoczęli od przygotowania miejsc noclegowych - a więc rozbicia namiotów. Pierwszą konkurencją, w jakiej wzięli udział zawodnicy, to gra w baseball. Niestety, niesprzyjające warunki pogodowe (deszcz) zmusiły nas do przerwania gry, na szczęście każda z drużyn rozegrała po jednym meczu.

 Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, zawodnicy uczestniczyli w treningach na wodzie: kajak i windsurfing oraz siatkówka plażowa, a wszystko po to, by przygotować się do kolejnych konkurencji, których rozgrywki odbyły się po obiedzie. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie na desce – windsurfing, a także podczas siatkówki plażowej, największe trudności i straty punktowe przysporzyły nam jednak kajaki, silny wiatr i brak doświadczenia w tej dyscyplinie były nie do pokonania.

Trzeciego dnia obozu na uczniów czekały najtrudniejsze konkurencje sportowe, a mianowicie biatlon i neuhofcross. Biatlon to połączenie biegu oraz rzucania do celu piłeczkami tenisowymi, natomiast neuhofceoss to wyczerpujący bieg terenowy, podczas którego uczniowie mieli do pokonania pięć stacji z różnorodnymi zadaniami. Podczas biegu wszyscy musieli wykazać się współpracą w grupie, kreatywnością, sprytem i dużą zwinnością. Po tych zmaganiach czekała wszystkich ostatnia już konkurencja,  tzw.: „jasno i szybko”, czyli quiz z dziesięcioma pytaniami.

Po podliczeniu wszystkich punktów nastąpiło podsumowanie wyników, moment ten był bardzo ekscytujący, ponieważ jedna z naszych drużyn miała taką samą ilość punktów co drużyna niemiecka. Okazało się, że drużyna z  Bernsteinschule była o 59  sekund szybsza od naszej w ostatniej konkurencji, czyli podczas neuhofcross i tym sposobem w końcowej klasyfikacji zdobyliśmy miejsce II, III i IV, a drużyny z Ribnitz-Damgarten miejsce I, V i VI. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę, a pierwsze trzy miejsca - dodatkowo medale. Nagrodą dla wszystkich uczestników obozu i miłym zakończeniem sportowych zmagań była dyskoteka pod gołym niebem.     

Udział w obozie był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Każdy zdobył  nowe doświadczenie,  nauczył się współpracy w grupie i miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z języka niemieckiego i angielskiego w praktyce.

Za zaproszenie, po raz kolejny, na tę wspaniale zorganizowaną imprezę sportową pragniemy serdecznie podziękować p. Marzenie Ratajczyk oraz p. Ullrichowi Balke, którzy współorganizowali ją wraz z miastem partnerskim Sławna Ribnitz-Damgarden oraz stowarzyszeniu „Pomerania”, które całkowicie pokryło koszty związane z obozem.                              

    Marta Stępień

 

 
English German Polish

nauczyciele

Logowanie


Ulti Clocks content
Do wakacji pozostało:

W obiektywie

img_1432235059_784_sm.jpg img_1434136354_650_sm.jpg img_1434136333_734.jpg img_1432467494_985.jpg img_1432467517_306.jpg img_1432467485_97_sm.jpg img_1434136342_471_sm.jpg img_1434136330_671.jpg img_1432467514_334.jpg img_1432467492_570.jpg

Wiadomości dnia

Wiadomości z kraju i ze świata – wszystko co ważne – WP
Wiadomości - najważniejsze i najnowsze informacje. Wiadomości, foto i wideo. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia. Polska i świat.

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj302
mod_vvisit_counterW tygodniu2091
mod_vvisit_counterW miesiącu9301
Twoje IP
54.80.115.140
United States United States :
Przeglądarka
Unknown Browser Unknown Browser
System operacyjny
Unknown Operating System Unknown Operating System

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości