Start Aktualności sportowe

MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJA

alt alt

W sali gimnastycznej OSiR przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie 8 listopada 2017r. rozegrane zostały mecze unihokeja chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło 5 drużyn z następujących szkół: Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie, Szkoły Podstawowej z Wrześnicy, Szkoły Podstawowej z Malechowa oraz ze Szkoły Podstawowej z Pieszcza. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Todys, Michał Urbanowicz, Jakub Wiciński, Michał Lewiński, Robert Stawicki, Jakub Bolesta, Gracjan Leśniewski, Arkadiusz Mikrut, Patryk Szultka, Tomasz Szcześniak i Bartosz Ruciński zajęła III miejsce. Drużynę przygotowała pani Marta Stępień.

alt alt

W czwartek 9 listopada 2017r. do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu w unihokeja przystąpiły dziewczęta. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” pomiędzy drużynami z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie, Szkoły Podstawowej w Malechowie, Szkoły Podstawowej w Postominie i Szkoły Podstawowej we Wrześnicy. Gimnazjum reprezentowały: Ewa Cieślarczyk, Patrycja Maciejewska, Weronika Zych, Oliwia Borkowicz, Paulina Domżał, Martyna Purcha, Oliwia Grabowska, Aleksandra Skoczylas, Klaudia Kęsik, Anna Opara i Julia Stępień. Po bardzo wyrównanych spotkaniachnasza reprezentacja zdobyła w ogólnej klasyfikacji tyle samo punktów co zespół z Postomina. O zajęciu wyższego miejsca zadecydowała więc liczba zdobytych bramek. Niestety pechowo przegraliśmy jedną bramką, zdobywając IV miejsce. Drużynę przygotowała pani Justyna Marzec.

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

11 października 2017 roku odbyły się kolejne zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej z udziałem uczniów Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. Rozegrane zostały drużynowe biegi przełajowe, za który organizację których odpowiedzialne były nauczycielki wychowania fizycznego: Marta Stępień i Justyna Marzec. W zawodach startowały reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców. Obie drużyny naszej szkoły, zajęły II miejsca. W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Ewa Cieślarczyk, Anna Opara, Julia Podpłońska, Weronika Zych i Paulina Domżał , natomiast chłopców reprezentowali: Tomasz Szcześniak, Michał Lewiński, Gracjan Leśniewski, Michał Olesiak, Jakub Wiciński Arkadiusz Mikrut. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!!

INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2017/2018, SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego odbyła się 03.10.2017 roku w Zespole Szkół im J. H. Dąbrowskiego w Sławnie. Jego uroczystego otwarcia dokonali: Andrzej Protasewicz, członek Zarządu Powiatu Sławieńskiego i Renata Biernacka, dyrektor ZS im. J. H. Dąbrowskiego w Sławnie. Po części oficjalnej zostały rozegrane pierwsze szkolne zawody – Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali nas podczas tych rozgrywek. Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt zajęła II miejsce. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Ewa Cieślarczyk, Paulina Domżał, Michalina Koperska, Anna Opara, Oliwia Grabowska, Kinga Stachowiak, Klaudia Lokś, Aleksandra Kitowska, Weronika Zych, Julia Podpłońska. Drużynę chłopców: Marcel Lisiecki ,Arkadiusz Mikrut, Tomasz Karolczak, Michał Urbanowicz, Seweryn Rabenda, Michał Olesiak, Gracjan Leśniewski, Tomasz Szcześniak, Jakub Wiciński, Michał Lewiński, Mikołaj Majchrzak j(rezerwowy).

alt alt

Opiekę nad zawodnikami naszej szkoły sprawowała nauczycielka wychowania fizycznego, pani Justyna Marzec. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!!

alt alt alt

MISTRZOSTWA REGIONU W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

17.03.2017 roku w Gimnazjum w Pomianowie odbyły się Mistrzostwa Regionu w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym”. Grupa A – Gim. Mielno, Gim. Pomianowo, Gim. Nr 1 Sławno. Grupa B – Gim. Nr 4 Koszalin, Gim. Wierzchowo, Gim. Pow. Świdwin. Następnie zwycięzcy grup rozegrali mecz finałowy. Pierwszy mecz nasze dziewczęta zagrały z reprezentacją gospodarzy, wygrywając 6:1. Natomiast drużyna z Gimnazjum w Mielnie okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem. Pomimo walecznej postawy naszych dziewcząt mecz przegraliśmy 22:4.

alt

Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Jachna, Natalia Jachna, Natalia Boduch, Nikola Dyrcz, Oliwia Borkowicz, Weronika Zych, Aleksandra Skoczylas, Patrycja Maciejewska, Wiktoria Cieśla, Hanna Mrowińska, Julia Morka, Adrianna Hadryś, Patrycja Suchanowska i Wiktoria Iciachowska  zajęła III miejsce na Mistrzostwach Regionu grupy A Koszalin. Drużynę przygotowała pani Bożena Paszkiewicz.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ

2.02.2017 roku w Gimnazjum Miejskim Nr 1 w Sławnie rozegrano zawody w ramach Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

alt

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, a mecze rozegrano w dwóch grupach. Grupa A : Gimnazjum Miejskie Nr 1 ze Sławna, Gimnazjum z Postomina, Gimnazjum z Darłówka.

Grupa B : Gimnazjum z Pieszcza, Gimnazjum z Malechowa, Gimnazjum Dwujęzyczne ze Sławna.

W finale zawodniczki naszego Gimnazjum pokonały w dwóch setach zawodniczki z Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 2 ze Sławna. Miejsce III wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Darłówku, a IV miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum w Pieszczu.

alt

W składzie zwycięskiej drużyny znalazły się : Patrycja Maciejewska, Weronika Zych, Oliwia Borkowicz, Wiktoria Iciachowska, Nikola Dyrcz, Hanna Mrowińska, Oliwia Pasternacka, Paulina Sało, Paulina Domżał, Natalia Radziwon, Patrycja Siemińska, Aleksandra Skoczylas.

Drużynę przygotowała pani Justyna Marzec.

54.198.221.13