• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności
ZHP

Uroczysta inauguracja Roku Harcerskiego 2016/17

        W ostatni piątek września, harcerze 33. Pomorskiej Drużyny Starszoharcerskiej wraz z opiekunem panią Joanną Radziwon, wzięli udział w oficjalnym rozpoczęciu nowego Roku Harcerskiego. Impreza odbyła się w sławieńskim Domu Harcerza.  Zbiórka rozpoczęła się uroczystym apelem punktualnie o godzinie 14.

alt

Zaraz po powitaniu zgromadzonych przez komendantkę hufca dh. Barbarę Sobczak, wszyscy uczestnicy Harcerskiego Startu udali się na Cmentarz Komunalny, by oddać hołd poległym i pomordowanym w 1939 r. harcerzom – obrońcom Grodna. Po powrocie do siedziby hufca, uczestnicy mogli posilić się pyszną grochówką. Niespodzianką dla zuchów i harcerzy było zwiedzanie „kącika historycznego” druha hm. Pawła Bluma, w którym zgromadził wiele osobistych eksponatów związanych z jego osobą i historią hufca. Dalsza część programu to oczywiście najbardziej oczekiwana loteria fantowa i ogromna moc emocji. Nikt nie opuścił zbiórki bez upominku.
Teraz możemy realizować zaplanowane na ten rok zadania na cotygodniowych spotkaniach. Zapraszamy na zbiórki wszystkich, którzy chcą należeć do harcerskiej rodziny w środy o godzinie 14:30 w sali nr 17.

     alt alt alt

 

Ogień z Betlejem

21 grudnia harcerze z 33. Pomorskiej Drużyny Starszoharcerskiej działającej przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie wraz z drużynową phm. Joanną wzięli udział w akcji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Ogień z Betlejem wraz ze świątecznymi życzeniami trafił do wielu urzędów, placówek oświatowych, instytucji i firm, redakcji gazet, kościołów, komendy policji oraz straży pożarnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej i mieszkańców powiatu. Teraz oczekiwać będzie na wyjątkowy dzień – dzień Narodzenia Bożego Dziecięcia, by przyozdobić wigilijny stół i nadać tym chwilom jeszcze bardziej wyjątkowy charakter. Jak co roku towarzyszy mu przesłanie - konkretna myśl skierowana do każdego z nas. „Zauważ człowieka” to niezwykle istotne i nie zawsze łatwe w wykonaniu zadanie. Jednak warto podjąć się tego wyzwania, nie czekając na prośbę drugiego człowieka o pomoc, dobre słowo, czy poradę. Starajmy się dostrzegać potrzeby innych każdego dnia, nie dając się zwieść czasami pozornym uśmiechom – bo nie zawsze są one wyrazem radości. Niech Ogień z Betlejemskiej Groty towarzyszy nam w działaniu.

      alt alt

      alt alt

Więcej zdjęć w galerii.

 

Zimowisko ZHP

alt

Chociaż ferie zimowe już się skończyły, 33. pomorska Drużyna Starszoharcerska, działająca przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie, do dziś wspomina niesamowite przygody, jakie przeżyli uczestnicy zimowiska zorganizowanego w Zakopanem w dniach 16-24 stycznia 2015 r. Tegoroczna Harcerska Akcja Zimowa z pewnością zostanie wpisana w historię naszej drużyny jako wyjątkowo udana. Jedna z uczestniczek, Weronika, tak opisuje swoje wspomnienia: W piątek, o godzinie 16.10 zebraliśmy się w sali głównej Dworca PKP w Sławnie. Po długiej, nocnej podróży pociągiem, dotarliśmy na miejsce. 

Więcej…
 

Zbiórka inna niż wszystkie

11 najaktywniejszych harcerzy przynależących do 33 Pomorskiej Drużyny Starszoharcerskiej działającej przy Gimnazjum Miejskim Nr 1 w Sławnie spotkało się na niecodziennej zbiórce. Na cmentarzu komunalnym. Zabrali ze sobą grabie, szczot­­ki oraz szufelki. Zakasali rękawy i zabrali się do porządkowania nagrobków. Taką zbiórkę organizują co roku.
Do uporządkowania mieli około 30 grobów oraz teren wokół cmentarnej części wojskowej, więc pracy było dużo. Trzeba było zrobić porządki na mogiłach bohaterów zasłużonych dla Ojczyzny. W trakcie zbiórki drużynowa wygłosiła gawędę o celowości pielęgnowania polskich tradycji i świąt narodowych. Na koniec harcerze zapalili znicze przy grobach nieznanych żołnierzy.

 

 

Warsztaty ZHP

       W miniony weekend w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu gościli uczestnicy hufcowych warsztatów metodycznych, w których udział wzięli drużynowi oraz członkowie rad drużyn, a także kandydaci na funkcję przybocznego lub zastępowego. Celem zajęć było między innymi: przygotowanie przybocznych i zastępowych do roli drużynowego, motywowanie do samorealizacji i dalszego rozwoju, przypomnienie podstawowych informacji o strukturach oraz metodyce ZHP, zintegrowanie środowiska drużynowych i nauka samodzielności. Program warsztatów pn. „Wśród Nas” zawierał następujące bloki tematyczne: przygotowanie i poprowadzenie obrzędowego ogniska, mundur harcerski i jego znaczenie, musztra, organizacja gry terenowej, planowanie pracy i prowadzenie dokumentacji statutowej, warsztaty muzyczne, zasady dobrej zbiórki. Uczestnicy szkolenia musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: „Po co to robię?”, czyli poznać rolę drużynowego w procesie wychowawczym oraz uświadomić sobie jakie są zadania funkcyjnych w podstawowej jednostce organizacyjnej hufca. Jedną z ciekawostek warsztatów były zajęcia poprowadzone przez p. Julitę Jeżewską z Redakcji „Obserwatora Lokalnego”, która zachęcała drużynowych do promowania działalności drużyn w środkach masowego przekazu. Atrakcją były też zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Swoje praktyczne umiejętności zaprezentowali p. Magdalena Białecka, phm. Sławomir Białecki i phm. Michał Motyl. Warsztaty „Wśród Nas” okazały się interesującą i bardzo przydatną formą kształcenia, która przyniesie wymierne efekty w codziennej pracy gromad i drużyn. Ich pomysłodawcą i koordynatorem była pwd. Joanna Radziwon, drużynowa 33 Pomorskiej Drużyny Starszoharcerskiej z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie.

 
Więcej artykułÈw…


Strona 1 z 2
English German Polish

Dla uczniów

 

 Plan lekcji

 Galeria fotograficzna

Ogólne

 Organizacja roku szkolnego

 

 

Logowanie


Ochrona danych osobowych

Aby skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można dzwonić na numer 598100066, pisać na adres email: iod@slawno.pl lub na adres Gimnazjum.

Pobierz informację o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.